Alüminyum Kompozit Panel

Alüminyum Kompozit Panel bildiğiniz üzere inşaat ve reklam sektörünün en önemli malzemelerinden birisidir. Hal böyle olunca internette alüminyum kompozit panel fiyatları tarzında pek çok arama sorgusuyla karşılaşmaktayız. Bizlere bu konu ile ilgili bilgilendirici bir yazı yazmak istedik. Alüminyum kompozit panel fiyatı m2 cinsinden dolar kuru üzerinden kullanıcılara verilmektedir. Peki hangi malzeme ne kadar fiyata geliyor hesaplaması nasıl oluyor sizlere anlatalım.

Önce alacağımız kompozitin metrekaresini çıkaralım;

1,25×3,20= 4m2 yapar

4 m2 alüminyum kompozit panelin metrekaresi kaç dolar ise çarpım yapılmaktadır. Formül olarak verecek olursak;

( 4m2 x kompozitin metrekare fiyatı x dolar kuru ) şeklinde kompozit panelin net fiyatını çıkarabilirsiniz.

Sistem Alüminyum Kompozit Panel Fiyatları

Sistem alüminyum kompozit panel‘de bilindiği üzere 4 seri kompozit seçeneği vardır;

ALUTECHBOND AB 100 SERİSİ

SATECH BOND SB 200 SERİSİ

PETECH BOND PB 300 SERİSİ

RETECH BOND RB 400 SERİSİ

Bu dört serinin genelde ölçüleri aşağıdaki gibidir;

100×125 – 100×150 – 125×320 – 150×320 – 125×400 – 150×400 – 125×600 – 150×600

Her bir serinin farklı kalınlık ve renk çeşitliliğine göre fiyatı değişmektedir. İstenilen kalınlık ölçü ve renk belli ise bizlere iletişim sayfasından ulaşabilir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 

Saray Alüminyum Kompozit Panel Fiyatları

Saray alüminyum kompozit panel diğer kompozit markalarına göre fiyatı daha yüksektir. Malzeme kalitesi ve 10 yıllık boya garantisi sunan saray alüminyum fiyat konusunda bu özellikleri göz önünde tutarak fiyatlandırma yapmaktadır.

Saray alüminyum’un serileri şu şekildedir;

Asaş alüminyum kompozit panel ürünleri; İnşaat sektörüne yönelik olarak cephe kaplama sistemleri konusunda çözümler sunarken, endüstriyel ve mimari iç – dış cephe kaplamaları ve diğer özel uygulamalar için tasarım ve üretim çözümleri ile yaşam alanlarına değer katmaktadır.

Asaş kompozit panel serileri şu şekildedir;

SIGNBOND

NATURALBOND

ALBOND

Asaş marka alüminyum kompozit paneli diğer markalardan ayıran bir özelliği ise karavan kompoziti üretmesidir. Karavan yapımında sık tercih edilen 200×400 ve 200×610 kompozit özelliği ile bu konuda bir hayli dikkatleri üzerine çekmiştir. Karavan kaplamak isteyenlerin tercihi genelde asaş marka kompozit paneldir.